הכללים הבסיסיים של כף הרגל

כדורגל הוא ענף ספורט אהוב על פני הגלובוס, משוחק באינספור מדינות על ידי מיליוני שחקנים ואוהדים. זה משחק פופולרי להפליא, וקל להבין את הערעור; זה מהיר ומלא באקשן, וזה אחד מענפי הספורט הבודדים שכולם יכולים ליהנות מהם. אבל כדי להעריך באמת את המשחק, חשוב להכיר את הכללים הבסיסיים של כדורגל. על ידי הבנת החוקים והתקנות, שחקנים יכולים ליהנות מהמשחק יותר, ומאמנים יכולים ללמד טוב יותר את הקבוצות שלהם את הדרך הנכונה לשחק. הכללים יחסית פשוטים, אבל חשוב להכיר אותם כדי ליהנות מהמשחק במלואו. בואו נסתכל על הכללים הבסיסיים של כדורגל, כדי שתוכלו להבין את המשחק ולקחת את ההערכה שלכם אליו לשלב הבא.

שדה המשחק ומידותיו

מגרש המשחקים הוא האזור בו משחק הכדורגל. הוא בדרך כלל מלבני ויכול לנוע בגודל בהתאם לרמת המשחק. יש לסמן את שדה המשחק בקווים לציון גבולות, ויש לסמן עיגול מרכזי באמצע המגרש. המגרש חייב להיות גם שני שערים, אחד בכל קצה של המגרש. מידות המגרש משתנות בהתאם לגיל השחקנים ולרמת המשחק. לדוגמה, מגרש בגודל תקין עבור שחקנים בוגרים הוא בדרך כלל באורך 110 יארד על 70 יארד רוחב, בעוד שמגרש נוער יכול להיות קטן עד 50 יארד על 30 יארד.

מגרש המשחק מחולק לשתי מחציות על ידי קו חצי, ולכל קבוצה מוקצה חצי מגרש. החצאים מחולקים עוד יותר לארבעה רבעים על ידי שני רבעים קווים, והמעגל המרכזי ממוקם באמצע השדה. המגרש כולל גם אזורי עונשין, שבהם נלקחת בעיטת עונשין אם שחקן מבצע עבירה בתוך אזור הפנדלים. אזור השער הוא אזור חצי עיגול המקיף את עמודי השער ומשמש לביצוע בעיטות לשער ובעיטות קרן.

הכדור וכלליו

הכדור הוא הציוד החשוב ביותר במשחק הכדורגל. הוא חייב להיות כדורי, והוא חייב להיות עשוי מעור או חומר סינטטי מאושר. הכדור חייב להיות גם בגודל ומשקל מאושרים, ויש לנפח אותו ללחץ הנכון. חוקי הכדורגל גם קובעים כי יש להחליף את הכדור באחד חדש אם הוא ניזוק או מנוזל במהלך המשחק.

הכדור חייב להיות בתנועה מתמדת במהלך המשחק. אסור לעצור או להחזיק אותו על ידי אף שחקן, ואסור לבעוט אותו, לזרוק אותו או להוציא אותו ממגרש המשחק. ניתן להעביר את הכדור באמצעות כל חלק בגוף מלבד הידיים והזרועות. אם שחקן מטפל בכדור בכוונה, אזי ניתנת בעיטה חופשית לקבוצה היריבה.

השחקנים והעמדות שלהם

בכדורגל, כל קבוצה מורכבת מ-11 שחקנים, כולל שוער. השחקנים מחולקים לארבע עמדות עיקריות: חלוצים, קשרים, מגנים ושוערים.

פורוורדים הם שחקני ההתקפה שאחראים להבקיע שערים. הם בדרך כלל משחקים הכי קרוב לשער של היריבים ולרוב הם השחקנים המהירים ביותר על המגרש.

קשרים הם השחקנים שמקשרים בין ההגנה וההתקפה. הם אחראים על השליטה בזרימת המשחק וחלוקת הכדור לחלוצים.

מגנים הם השחקנים שמשחקים הכי קרוב למטרה העצמית של הקבוצה. האחריות העיקרית שלהם היא למנוע מהיריבים להבקיע שערים.

שוערים הם השחקנים ששומרים על השער ואחראים לעצור את הכדור מלהיכנס לשער.

משך המשחק

משך משחק כדורגל הוא 90 דקות, מחולק לשתי מחציות של 45 דקות כל אחת. הזמן נשמר על ידי השופט, שיכול להוסיף תוספת זמן בסוף כל מחצית עבור הפסקות או עיכובים במשחק. בתום 90 הדקות, הקבוצה עם הכי הרבה שערים מוכרזת כמנצחת. אם התוצאות שוות, ניתן להשתמש בדו-קרב פנדלים כדי לקבוע את המנצח.

תחילת המשחק והבעיטה

המשחק מתחיל בבעיטה, אותה לוקחת קבוצה אחת במעגל המרכזי. הכדור חייב להיות נייח בנקודה המרכזית, והשחקנים חייבים להיות בחצי המגרש שלהם. לפחות שני שחקנים מהקבוצה שיוצאת בבעיטה חייבים להיות בחצי המגרש שלהם. הקבוצה היריבה חייבת להיות במרחק של לפחות 10 יארד מהכדור.

הכדור נמצא במשחק ברגע שהוא נבעט ונע קדימה. השחקן שלוקח את הבעיטה לא יכול לגעת שוב בכדור עד שנגע בו על ידי שחקן אחר. הקבוצה שעוטה את הבעיטה לא יכולה להבקיע שער מהבעיטה.

חוק החוץ

חוק החוץ הוא אחד הכללים החשובים ביותר בכדורגל. הוא קובע ששחקן נמצא בעמדת אופסיד אם הוא קרוב יותר לקו השער של היריב גם מהכדור וגם מהיריב השני אחרון. שחקן בעמדת חוץ לא יכול לקבל את הכדור מחבר לקבוצה, ואם כן, אזי ניתנת בעיטה חופשית לקבוצה היריבה.

כלל החוץ לא חל על שוערים, והוא גם לא חל כאשר שחקן מקבל את הכדור ישירות מבעיטת שער, בעיטת קרן או מהשלכה. בנוסף, שחקן חייב להיות בעמדת אופסייד כדי להחיל את הכלל, כך שאם שחקן נמצא ברמה עם היריב השני אחרון, אז הוא לא נחשב בעמדת אופסייד.

עבירות והתנהגות בלתי הולמת

כדורגל הוא ספורט מגע, ועבירות והתנהגות בלתי הולמת מתרחשות כאשר שחקן מפר את כללי המשחק. עבירות עבירות יכולות לנוע בין עבירות קלות ועד חמורות, ולשופט יש סמכות להוציא כרטיסים צהובים ואדומים בהתאם לחומרת העבירה. כרטיס צהוב הוא אזהרה, והוא מביא להשעיה של השחקן לשארית המשחק. כרטיס אדום זו עבירה חמורה, וזה מביא השחקן המורחק לשארית המשחק.

התנהגות בלתי הולמת היא עבירה חמורה יותר מאשר עבירות, והיא כוללת התעללות מילולית, התנגדות והתנהגות אלימה. אם שחקן מבצע עבירה חמורה או צובר חמישה כרטיסים צהובים בתוך עונה, אזי הוא עלול להיות מושעה למספר משחקים.

בעיטות חופשיות

בעיטה חופשית היא משחק המוענק לקבוצה היריבה לאחר ששחקן ביצע עבירה או התנהגות בלתי הולמת. הכדור מונח על המקום בו התרחשה העבירה, והקבוצה היריבה יכולה לקחת את הבעיטה ללא כל הפרעה של הקבוצה שביצעה את העבירה. הקבוצה שלוקחת את הבעיטה יכולה להבקיע שער ישירות מהבעיטה אם היא יכולה להכניס את הכדור לשער.

בעיטות עונשין

בעיטת עונשין היא משחק המוענק לקבוצה היריבה אם שחקן מבצע עבירה או התנהגות בלתי הולמת בתוך אזור העונשין. נקודת העונשין נמצאת במרחק של 12 מטרים מהשער, ויש להניח את הכדור במקום. הקבוצה היריבה יכולה לכבוש שער ישירות מבעיטת הפנדל, והשוער חייב להישאר על קו השער עד לביצוע הבעיטה. השחקן שלוקח את בעיטת הפנדל חייב להיות אותו שחקן שהוכשל.

הכדור נכנס ומחוץ לשחק

הכדור נחשב למשחק בכל עת, למעט כאשר הוא חצה לחלוטין את הקווים או את קו השער. אם הכדור עובר מעבר לשוליים, אזי זריקה ניתנת לקבוצה שיריביה נגעו בכדור בפעם האחרונה. אם הכדור עובר מעל קו השער, ניתנת בעיטת שער או בעיטת קרן, תלוי באיזו קבוצה נגעה בכדור לאחרונה.

בעיטת השער

בעיטת שער ניתנת לקבוצה המגנה אם הקבוצה התוקפת נוגעת בפעם האחרונה בכדור לפני שחצה את קו השער. הכדור חייב להיות ממוקם בתוך אזור השער, והצוות המגן יכול לקחת את הבעיטה מכל מקום בתוך אזור השער. הכדור נמצא במשחק ברגע שהוא יצא מאזור השער.

בעיטת הפינה

בעיטת קרן ניתנת לקבוצה התוקפת אם הקבוצה המגנה נוגעת בפעם האחרונה בכדור לפני שחצה את קו השער. הכדור חייב להיות ממוקם בתוך קשת הפינה, שנמצאת בפינת המגרש. הקבוצה התוקפת יכולה לקחת את הבעיטה ללא כל הפרעה מהצוות המגן, והיא רשאית להבקיע שער ישירות מהבעיטה.

זריקות

זריקה ניתנת לקבוצה שיריביה נגעו בפעם האחרונה בכדור לפני שחצה את הקווים. יש לזרוק את הכדור מהמקום בו הוא חצה את הקווים, והשחקן חייב להשתמש בשתי ידיו כדי לזרוק את הכדור. השחקן חייב להיות גם עם שתי רגליים על הקרקע בעת זריקת הכדור. הכדור נמצא במשחק ברגע שהוא נזרק פנימה והתקדם קדימה.